You are currently viewing BİR YABANCIYLA GÜVENLİ SOHBET YAPMAK İÇİN İPUÇLARI

BİR YABANCIYLA GÜVENLİ SOHBET YAPMAK İÇİN İPUÇLARI

Günümüz dünyasında birçok kişi stres ve yorgunluklarını atmak için online sohbet odalarını kullanmaya alışmıştır. Çevrimiçi sohbet olanakları, yeni arkadaşlar edinmenize ve farklı kültürler hakkında bilgi edinmenize olanak tanır.

Çevrimiçi bir sohbet odasında tanıştığınız yabancılar %100 güvenilir değildir. Çünkü onun kim olduğunu ve beklentilerinin ne olduğunu bilmiyorsunuz. Ayrıca, sohbet odaları tarafından tanımlanan bir yabancı tarafından işlenen çeşitli tehditler ve suçlar hakkında da bilgi aldık.

Bu yazımızda güvenliğimizi kendimiz koruyarak online sohbet odalarını nasıl kullanacağımızdan bahsedeceğiz .

ÇEVRİMİÇİ SOHBET ODALARINDA HİÇBİR YABANCIYA GÜVENMEYİN

Çevrimiçi bir sohbet odasında tanıştığınız kimseye güvenmeyin. Sizinle birçok şeyi dostça konuşacaklar. Ancak unutmayın, onlara özel olarak tanımadığınız yeni kişiler için kişisel bilgilerinizi ve iletişim bilgilerinizi vermediğinizden emin olmalısınız.

İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ HERKESE AÇIK SOHBET HATTINDA PAYLAŞMAYIN

Fotoğraf, e-posta adresi, telefon numarası ve posta adresi gibi kişisel bilgilerinizi hiçbir şekilde halka açık sohbet hatlarında paylaşmayın. Çünkü, herkese açık bir sohbet hattında paylaştığınız her şey, sohbet hattında herkes için görüntülenir. Sohbet hattında bulunan kimliği belirsiz kişilerin kişisel bilgilerinizi görmesi tehlikeli bir durumdur.

GERÇEK FOTOĞRAFLARINIZI YABANCILARLA PAYLAŞMAYIN

Fotoğraflarınızı asla tanımadığımız bir kişiye vermeyin. çünkü fotoğrafların pornografik görüntülerle düzenlenme riski vardır ve bu fotoğrafları size şantaj yapmak için kullanabilirler. Sadece bu değil, aynı zamanda fotoğraflarınızı kullanarak sosyal medyada sahte profiller oluşturun, onları arkadaşınıza benzetmek ve hatta onlardan para dolandırmak için kullanın.

Kısacası, çevrimiçi bir sohbet odasında tanıştığınız bir yabancıyla herhangi bir risk bilgisini paylaşmaktan kaçının. Ve gizliliğinizi koruyun.

This Post Has One Comment

Bir cevap yazın