You are currently viewing ÇEVRİMİÇİ TANIŞTIĞINIZ ARKADAŞLARINIZ NE KADAR YASAL

ÇEVRİMİÇİ TANIŞTIĞINIZ ARKADAŞLARINIZ NE KADAR YASAL

Gençlerin %75’inden fazlası, insanların sosyal medyada çevrimdışı olduklarından daha az özgün olduğuna inanıyor. Bu istatistikle birlikte “İnternette tanıştığımız insanlar ne kadar meşru?” Sorusu geliyor. ve şüphe duymaya başlamanız normaldir. Günün sonunda tanıştığınız çevrimiçi arkadaşlar, gerçek hayatta tanıştığınız arkadaşlardan daha yasal olabilir. İnternette tanışan insanların hayatlarının en güzel zamanlarını nasıl birlikte geçirdiklerine dair sayısız hikaye var. Gerçeği söylemek gerekirse, iyi arkadaşlar edinmek Sims’te olduğu kadar kolay değil. Her şey gibi zaman ve çaba gerektirir. Yine de gerçek hayatta arkadaş edinmeye çalışmak için harcayacağınızdan daha az zaman, çaba ve para.

Çevrimiçi arkadaşlık siteleri ortaya çıktığında, verdikleri ilk izlenimler oldukça kötüydü. Çoğu insan çevrimiçi bir randevu bulmayı bir tabu ve umutsuz bir hareket olarak görüyordu. Yine de dijital çağ ilerledikçe ve norm, insanlarla kafede buluşmaktan gün boyu mesajlaşmaya dönüştükçe; zihniyetler değişti.

Kişinin çevrimiçi arkadaş edinmeye bakış açısının son derece olumsuz olmaktan çıkması önemlidir: bu, herhangi bir meşru arkadaş edinmenize yardımcı olmayacaktır. Hem çevrimiçi hem de çevrimdışı meşru arkadaşlar edinmenin anahtarı, meşru insanları bulmanın ve onlarla arkadaş olmanın bir eylem değil, bir sanat olduğunu anlamaktır.

Yüz yüze görüştüğümüz ve en yakın arkadaşımız olduğunu düşündüğümüz arkadaşlarımız tarafından sırtımızdan bıçaklanma olayını hepimiz yaşadık. Arkadaşlar IRL bu şekilde sahte olabiliyorsa, çevrimiçi arkadaş edinmenin nesi yanlış? Olabilecek en kötü şey sonuçta aynı sonucu doğurur. Bazı çevrimiçi arkadaşlıklar, gerçek hayattaki çoğu arkadaşlıktan daha iyidir ve bunun tersi de geçerlidir. Bazı arkadaşlıklar en iyi şekilde çevrimdışıyken diğerleri çevrimiçi tutulur.

İster fiziksel ister çevrimiçi olsun, edindiğiniz arkadaşların meşru olup olmadığına karar veren tek faktör, etkileşime girdiğiniz insanlar ve sizin meşru bir arkadaş bulup olma ihtiyacınızdır.

Çevrimiçi arkadaşların gayri meşru olduğu yanılgısı, aslında sahte arkadaşlar oldukları için değildir. Bunun nedeni, çoğu zaman çevrimiçi arkadaşların yüz yüze buluşamamasıdır. Bir araştırma, tüm gençlerin neredeyse yarısının çevrimiçi bir arkadaş edindiğini, ancak yalnızca %20’sinin şahsen tanıştığını gösteriyor. Bu, çevrimiçi arkadaşlıkların meşru olmadığı anlamına gelmez!

Çevrimiçi bir arkadaşlık, gerçek hayatta bir toplantıya yol açmayabilir, ancak bu onu daha az gerçek yapmaz. İyi arkadaşlıklar çeşitli düzeylerde var olabilir.

Sonuç olarak, ‘İnternette tanıştığınız arkadaşlar ne kadar meşru?’ altın sorunun cevabıdır. Olmak; alabildiğince yasal. Şimdi tüm kullanıcılarının gerçek arkadaşlar bulmak için orada olduğu bir platform hayal edin. Bu sana gerçek bir arkadaşı garanti eder. Çevrimiçi arkadaşlara sahip olmanın avantajlarıyla (başka bir makalede bahsettiğimiz), radyo Kelebek ile çevrimiçi olarak harika arkadaşlar edinmeye başlayabileceğinizden hiç şüpheniz olmasın. Harika bir şirkete sahip olma şansını denemekten sizi alıkoyan hiçbir şey yok.

This Post Has 2 Comments

Bir cevap yazın